Grupa I „Słoneczka”

Witamy serdecznie, zachęcamy do śledzenia wydarzeń z życia przedszkolnego „Słoneczek”.

**********************

DZIEŃ MAMY I TATY W PRZEDSZKOLU

Z okazji Dnia Mamy i Taty Słoneczka przygotowały wraz z Paniami dla swoich rodziców piękne przedstawienie. Każdy przedszkolak odświętnie ubrany z uśmiechem na twarzy recytował wiersze i śpiewał piosenki. Rodzice byli bardzo szczęśliwi i wzruszeni.

WIZYTA POLICJANTÓW W NAJMŁODSZYCH GRUPACH

W kwietniu policjanci ze skarżyskiej komendy odwiedzili nasze przedszkole. W trakcie spotkania poruszano ważne zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci w trakcie zabaw na placu zabaw i w sali. Policjanci omówili zasady korzystania z przejść dla pieszych oraz przypomnieli numery telefonów alarmowych. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania w formie zagadek. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały drobne upominki.

ZIELONY OGRÓDEK U „MALUSZKÓW”

Dzieci z grupy I założyły hodowlę roślinek. Samodzielnie posadziły cebulki i wysiały zioła. Rośliny po podlaniu zostały umieszczone w kąciku przyrody.

Maluszki pamiętają o codziennym podlewaniu i obserwowaniu wzrostu swoich roślin.

MALUSZKI BAWIĄ SIĘ Z UCZNIAMI

W lutym i w kwietniu po raz kolejny uczniowie kl. III c SP nr 13 odwiedzili grupę przedszkolną „Słoneczka”. Tym razem dzieci  wspólnie wykonały maski karnawałowe oraz pisanki. Zabawa wszystkim bardzo się podobała, dzieci wykazały się dużą pomysłowością i kreatywnością.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W „SŁONECZKACH”

Dnia 23.01.2018 Słoneczka gościły w swojej sali bardzo ważnych gości. Z uśmiechem na twarzy przybyli do nas dziadkowie oraz babcie, by wspólnie świętować ich święto. Przedszkolaki wraz z paniami przygotowały piękną część artystyczną, podczas której pochwaliły się swoim talentem wokalnym, tanecznym i recytatorskim, wręczyły piękne laurki dla zaproszonych gości i zaprosiły na słodki poczęstunek. Był to piękny i wyjątkowy czas dla nas wszystkich.

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE „SŁONECZEK”

Dzień 5 stycznia 2018 roku pozostanie w pamięci dzieci 3 letnich „Słoneczka” i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła  się pierwsza ważna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brali udział rodzice dziadkowie dzieci oraz pan dyrektor. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając w ten sposób dowód jak dużo już potrafią. Pan dyrektor zaś za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonał uroczystego pasowania. Nie zabrakło oczywiście upominków dyplomów i orderów dla każdego przedszkolaka. Słodki poczęstunek umilił dzieciom ten wyjątkowy dzień. Na pewno był on niezapomniany, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

 

UCZNIOWIE I PRZEDSZKOLAKI Z I GRUPY ROBIĄ OZDOBY CHOINKOWE.

Dnia 20.12.2017r. tuż przed Świętami Bożego Narodzenia klasa III c ze Szkoły Podstawowej nr13 po raz kolejny odwiedziła przedszkolną grupę Maluszków. Zagrała dla nich kolędę na fletach i dzwonkach chromatycznych, a potem wspólnie dzieci wykonywały ozdoby choinkowe. To była wspaniała zabawa. W podziękowaniu za nią „Słoneczka” poczęstowały uczniów własnoręcznie zdobionymi piernikami.

 

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY Z RODZICAMI W GRUPIE I.

W grudniu przedszkolaki z grupy I zaprosiły rodziców do udziału w zajęciach otwartych i warsztatach plastycznych. W trakcie zajęć dzieci bawiły się, tańczyły, śpiewały i grały na instrumentach. Po zajęciach wspólnie z rodzicami ozdabiały choineczki.

 

„SŁONECZKA” DEKORUJĄ PIERNICZKI.

Przed świętami „Słoneczka” barwnymi pisakami i różnorodnymi posypkami dekorowały pierniczki.

„SŁONECZKA” ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

W listopadzie w grupie I obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Zajęciom w tym dniu towarzyszyły wesołe zabawy, wiersze, zagadki, piosenki i ciekawe zajęcia plastyczne, których bohaterem był miś.

„Słoneczka” bawiły się doskonale ze swoimi dużymi, małymi, kolorowymi i mięciutkimi pluszowymi przytulankami.

 

PRZEDSTAWIENIE DLA NAJMŁODSZYCH PRZEDSZKOLAKÓW.

W listopadzie klasa III c ze Szkoły Podstawowej nr 13 odwiedziła najmłodszą grupę przedszkolaków.Przygotowała dla maluchów krótkie przedstawienie „Cztery żywioły”, mówiące o tym jak ważną rolęw naszym życiu odgrywają: woda, powietrze, ziemia i ogień. Następnie wspólnie wykonano pracę plastyczną na ten temat. Wszyscy przy tym świetnie się bawili. „Młodzi aktorzy” otrzymali od maluchów gromkie brawa i słodki poczęstunek.

 

CO SŁYCHAĆ W GRUPIE MALUSZKÓW?

Najtrudniejsze dni za nami! „Słoneczka” już  nie  płaczą  i  z radością przekraczają próg swojej sali.  Przyzwyczaiły  się  do  nowego  otoczenia,  poznały  siebie  nawzajem  i  swoje  panie. Czas  spędzają  na  wspólnej  zabawie.

 

PIERWSZA UROCZYSTOŚĆ W GRUPIE „SŁONECZEK”.

Dzień Chłopaka w grupie „Słoneczek”.

 

ZAJĘCIA PLASTYCZNE W „SŁONECZKACH”.

W dniu 11.10.2017 „Słoneczka” na zajęciach wykonały pracę plastyczną pt. „Muchomorki”. Dzieci z wielką radością przystąpiły do zadania i świetnie się bawiły tworząc swoje prace.