Przedszkolaki poznają historię Skarżyska – Kamiennej

25.10. 2023 r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział wyjątkowych zajęciach edukacyjnych przybliżających historię naszej małej ojczyzny. Okazją do spotkania z historią było obchodzone w tym roku 100-lecie Skarżyska-Kamiennej. Piotr Kardyś, historyk, członek PTH Skarżysko, a także nauczyciel historii w I Liceum Ogólnokształcącym w Skarżysku  wraz z uczniami Erbla w atrakcyjny sposób  przybliżyli dzieciom  historię naszego miasta. W czasie zajęć dzieci  dowiedziały się najważniejszych rzeczy o początkach naszego miasta, obejrzały stare zdjęcia Skarżyska, samodzielnie ułożyły herb miasta oraz bawiły się przy muzyce. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali piosenkę o Skarżysku napisaną przez licealistów.

Dziękujemy Panu Piotrowi Kardysiowi i licealistom za przeprowadzenie bardzo pouczającej lekcji historii dla przedszkolaków.

Więcej na: ProSkarżysko  https://proskarzysko.pl/przedszkole-nr-16-lekcja-historii-na-100-lecie/