Głosujemy na projekt z budżetu obywatelskiego

Projekt nr 6: „Plac zabaw przy Przedszkolu nr 16”.

Celem projektu jest stworzenie dzieciom od 3. roku życia bezpiecznego i atrakcyjnego miejsca do zabawy i aktywnego spędzania czasu w grupie rówieśniczej. Na terenie całego Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Skarżysku-Kamiennej znajduje się kompleks boisk oraz plac zabaw dla dzieci powyżej 6. roku życia, dlatego też teren ten stanowi miejsce spotkań, zabaw i wypoczynku dla całych rodzin. Doposażenie tego terenu w bezpieczne atrakcje dla maluchów, poszerzy jego ofertę o przestrzeń dla młodszych dzieci, które szczególnie potrzebują przestrzeni spełniającej wysokie normy bezpieczeństwa. Przedszkole Publiczne nr 16 otoczone jest przez duże osiedla – Żeromskiego, Piłsudskiego oraz bloki przy ulicy Sezamkowej. Pomimo dużego zaludnienia tej okolicy, brak w pobliżu nowoczesnego placu zabaw, dostosowanego do potrzeb młodszych użytkowników. Obecnie w Przedszkolu Publicznym nr 16 znajduje się 5 oddziałów, z których każdy liczy ok. 25 wychowanków w wieku od 3 do 6. roku życia, co daje najmniej 125 potencjalnych użytkowników z najbliższej okolicy, nie licząc pozostałych mieszkańców Skarżyska, których dzieci równie często i chętnie korzystają z placu zabaw zlokalizowanego przy SP 13. Renowacja i doposażenie placu zabaw znajdującego się na terenie PP nr 16 korzystnie wpłynie na integracje społeczną mieszkańców, a także zachęci młodsze dzieci do aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zakładany zakres prac:
-uporządkowanie terenu: wyrównanie i ubicie ziemi, demontaż urządzeń niespełniających norm bezpieczeństwa (metalowa drabinka, koniki)
– renowacja piaskownicy
– odnowienie okalającego ją podmurowania, zakup i montaż ławek, wymiana piachu oraz montaż i zakup zacieniającego żagla
– zakup i montaż 4 ławek oraz 2 koszy na śmieci,
– zakup i montaż podłoża z mat przerostowych, zapewniających amortyzację. Maty przerostowe zaplanowano tylko w strefach pod zabawkami, uwzględniając tzw. strefę bezpieczeństwa, wskazaną przez producenta.
– zakup i montaż wyposażenia: huśtawki wahadłowej podwójnej, bujaków – 2 sztuki, karuzeli z kierownicą oraz zestawu zabawowego ze zjeżdżalnią.
Głosowanie trwa od 04 do 14 września 2023 r. Dlatego prosimy o pomoc, zaproś do głosowania rodzinę, przyjaciół, znajomych i prosimy o wasze głosy. Każdy może zostać super bohaterem.
Co trzeba zrobić?
Wybierz zakładkę: Głosowanie
Oddaj swój głos na:
„Plac zabaw przy Przedszkolu nr 16” Projekt nr 6
TYLKO TYLE!
WIERZYMY, ŻE NAM SIĘ UDA !