Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w grupie „Smerfów”

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku 19. listopada, wspólnie z UNICEF uczciliśmy tę wyjątkową rocznicę. 

W piątek 19. listopada w grupie VI odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Z tej okazji przeprowadzone zostały zajęcia dydaktyczne pt. „Mam prawo do…”
    Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną pt. „Nasze prawa”, poznały „Konwencję o prawach dziecka”. Dowiedziały się, że mają prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata.
    Na zakończenie z wielkim zaangażowaniem wykonały prace plastyczne, które obrazowały ich prawa.