Dzień Motyla w grupie „Biedronek”

15 marca, w ramach Dnia Motyla (który przypadł w tym roku 14 marca) dzieci z grupy „Biedronek” uczestniczyły w zabawach tematycznych. Na samym początku, dzieci wysłuchały wiersza D. Gellner pt. „Gąsienica – tajemnica”. Po omówieniu cyklu rozwojowego motyla, dzieci układały obrazki historyjki obrazkowej zgodnie z etapami tego cyklu. Podczas improwizacji muzyczno-ruchowej, przedszkolaki miały okazję „rozwinąć skrzydła” i poczuć się w roli kolorowego motyla tańczącego nad łąką. W ćwiczeniu rozwijającym kompetencje matematyczne, dzieci przeliczały motyle, porównywały liczebności zbiorów, łączyły w pary motyle w tym samym kolorze. W kolejnym zadaniu, dzieci poznały różne gatunki motyli oraz ich ciekawie brzmiące nazwy. Dzieci szukały u koleżanek i kolegów połówek własnego motyla i starały się stworzyć całość.  Ogromną radość i przyjemność sprawiła dzieciom praca plastyczna, w której mogły 'stworzyć’ własny unikatowy gatunek motyla. Podczas relaksu poobiedniego, dzieci wysłuchały również „Bajeczki o motylku” autorstwa M. Tokarczyk i O. Adamowicz.