Zabawy z pisankami

Zabawy z pisankami

„Wybitka”

Potrzebne będą ugotowane na twardo jajka (mogą być pisanki). Zabawa polega na stukaniu się ugotowanymi jajkami. Czyje jajko się nie rozbije lub pęknie najmniej – ten wygrywa!

 

„Gdzie jest jajko?”

Ukryjcie w domu kilka jajek/pisanek (najlepiej ugotowanych na twardo). Podpowiedziami dla szukającego mogą być słowa „ciepło”, „zimno” lub zagadki np. „Jajko jest w miejscu, gdzie chowa się kurtki (w szafie) itp.

 

„Idź ostrożnie”

Potrzebne są łyżki do zupy (mogą być też w trudniejszej wersji łyżeczki do herbaty) i ugotowane jajka. Zabawa polega na przeniesieniu jajka z jednego miejsca do drugiego. Możecie urządzić  wyścig, będzie liczył się czas i oczywiście doniesienie jajka w całości. Aby nie było zbyt łatwo, możecie urządzić  slalom lub tor przeszkód – oczywiście z jajkiem na łyżce.

 

Powodzenia !