Wspólne zabawy

Zabawy dzieci razem z rodzicami – współdziałanie.

Rolowanie na nogach dorosłego
Dorosły siedzi na podłodze z wyprostowanymi nogami. Dziecko leży brzuchem na udach dorosłego (w poprzek jego nóg). Dorosły kilkakrotnie delikatnie przetacza dziecko w kierunku stóp i z powrotem.

Wycieczka
Dorosły stoi przed leżącym przed leżącym na podłodze dzieckiem. Dziecko leży na plecach, z ramionami wyciągniętymi za głowę. Dorosły, przytrzymując dziecko za nogi na wysokości kostek, lekko przeciąga je w różnych kierunkach.

Podróże na kocu
Dorosły trzyma za brzeg koca. Dziecko siedzi lub leży (na plecach, na brzuchu) na kocu. Dorosły ciągnie koc.

Piłowanie drewna
Dorosły siedzi w rozkroku, zwrócony przodem do dziecka, trzymając je za dłonie. Dziecko siedzi w rozkroku zwrócone przodem do dorosłego, trzymając go za dłonie, nogi dziecka znajdują się pod nogami dorosłego. Dorosły i dziecko na przemian kładą się na plecach na podłodze, cały czas trzymając się za ręce.