Tworzymy grę planszową

Stworzenie własnej gry planszowej jest chyba jeszcze bardziej zajmujące niż granie w nią. Można popuścić wodze fantazji i wymyślić nie tylko szatę graficzną ale także zasady.

Ważne jest, by zasady ustalić przed rozpoczęciem gry, a potem ich przestrzegać. Na przykład w grze, która jest na zdjęciach, można ustalić: 1.Każda strzałka z liczbą 3, zwrócona do tyłu, oznacza, że trzeba cofnąć się o 3 pola. 2.Strzałka zielona – można przejść o 3 pola do przodu. 3.Kwiaty – zatrzymałeś się, by nazbierać kwiatów – tracisz kolejkę. 4.Motyl przenosi cię na METĘ. 5.Strzałki pomiędzy polami – musisz przejść na pole wskazane przez strzałkę i tak dalej, i tak dalej…

Do gry potrzebne będą:

  • kostka do gry
  • pionki lub coś, co będzie udawać pionki – guziki, skuwki od mazaków lub małe monety (koniecznie wcześniej umyte!)

Do wykonana gry przygotujcie:

  • 2 kartki papieru,
  • taśmę klejącą lub klej do sklejenia kartek,
  • nakrętkę od butelki do obrysowywania kółek,
  • kredki i mazaki do rysunków na wyszczególnionych polach (kółkach) i do pokolorowania gry.

Sposób wykonania przedstawiony jest na zdjęciach.