Niezwykła „tablica” do rysowania

Przedstawiamy pomysł na ćwiczenia rysunkowe dla dzieci w różnym wieku.

Potrzebna będzie dość duża taca oraz jakiś produkt sypki, np. kasza manna, cukier, mąka (trochę się zlepia) albo sól (to dla starszych dzieci, które wiedzą, że nie można palcami z solą dotykać oczu), ostatecznie ryż (ziarna są dość duże).

Należy nasypać na tacę produkt sypki, potrząsnąć tacą, by rozłożył się równomiernie i… „tablica” gotowa! Teraz palcem można na niej rysować fale, ślimaczki, labirynty lub inne wzory wg własnych pomysłów. Można też ćwiczyć pisanie liter. Zapisaną „tablicę” wystarczy delikatnie potrząsnąć – znów będzie gotowa do pisania i rysowania. (Pomysły przedstawione na zdjęciach.)

Po zabawie zsypcie do słoika używany produkt – można go wykorzystać ponownie następnego dnia.