95 lat MIASTA SKARŻYSKA- KAMIENNEJ

21.11.2018r. przedszkolaki z grup V i VI uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych związanych z 95. rocznicą istnienia Skarżyska – Kamiennej jako miasta czyli rocznicą nadania praw miejskich. Zajęcia przygotowali i przeprowadzili członkowie Skarżyskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich

Dzieci usiadły wokół ogromnego planu Skarżyska – Kamiennej. Wskazywały i nazywały najważniejsze obiekty i charakterystyczne miejsca naszego miasta. Potem dostały zdjęcia przedstawiające te miejsca i miały położyć je na planie, tam gdzie trzeba. Dużo było rozmów o naszym mieście, dużo pytań i odpowiedzi.

Na zakończenie dzieci dostały kolorowanki, w których były rysunki ulic i budynków naszego miasta.  Każdy uczestnik spotkania otrzymał też miły prezencik – figurkę do złożenia z części, którą można się bawić.

Dzieciom bardzo podobały się takie zajęcia i z pewnością dziś wiedzą o naszym mieście dużo więcej niż wcześniej.