100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI – bierzemy udział w uroczystościach szkolnych

9.11.2018r. dzieci z Przedszkola Nr 16 uczestniczyły w uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Ta rocznica jest niezwykle ważna, bo mija 100 lat od dnia odzyskania niepodległości przez Polskę.

W tym wyjątkowym dniu wszyscy – dzieci i opiekunowie – byli odświętnie ubrani i każdy miał przypiętą biało – czerwoną rozetkę.

Dzieci odśpiewały wszystkie cztery zwrotki hymnu w postawie „na baczność”, a potem wysłuchały pięknych piosenek i wierszy o naszej Ojczyźnie, zobaczyły występy taneczne w wykonaniu koleżanek i kolegów ze szkoły, a sześciolatki z VI grupy wspaniale zatańczyły krakowiaka.

Zakończenie uroczystości było bardzo huczne: na wszystkich zebranych posypały się wystrzelone w górę białe i czerwone serduszka.

Długo będziemy pamiętać tę wspaniałą uroczystość.