Grupa IV „Tygryski”

Witamy serdecznie, zachęcamy do śledzenia wydarzeń z życia przedszkolnego „Tygrysków”.

**********************

DZIEŃ DZIECKA W BRYKOLANDII

 

WYCIECZKA DO LASU

Grupy IV i VI wybrały się na spacer po lesie. Leśniczy oprowadzając po lesie zapoznał dzieci z warstwową budową lasu. Następnie dzieci rozpoznawały drzewa, a leśniczy uzupełniał wiedzę dzieci na temat drzew.

Z tej wycieczki dzieci wróciły bogatsze o dużą porcję informacji przyrodniczych i nowe doświadczenia.

 

SPEKTAKL EKOLOGICZNY DLA DZIECI „BARON SMOG”

23.05.2018 dzieci z naszego przedszkola wybrały się do MCK w Skarżysku-Kam. na spektakl pt. „Baron Smog”. Tematyka spektaklu dotyczyła ochrony środowiska, dzieci dowiedziały się co to jest smog oraz po co należy segregować śmieci.

Do obejrzenia przedstawienia  zaprosiła skarżyska spółka Miejskie Usługi Komunalne, a dzieci zostały przywitane przez Andrzeja Brzezińskiego, zastępcę prezydenta miasta.

 

WYCIECZKA DO MANUFAKTURY SŁODYCZY

Dnia 22.05.2018 dzieci z gr. IV miały przyjemność wybrać się na wycieczkę edukacyjną do Kielc do Manufaktury Słodyczy „Magia Karmelu”.

Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem śledziły proces wyrabiania karmelu. Następnie sami mogli poczuć się cukiernikami  i sami formowali lizaka z przygotowanego wcześniej karmelu.

To było słodkie doświadczenie!

 

TYGRYSKI NA DZIAŁCE

 

WIELKANOCNE SPOTKANIE Z RODZICAMI

W okresie przedświątecznym w grupie Tygrysków odbyło się spotkanie z rodzicami, podczas którego dzieci zaprezentowały swoje umiejętności teatralne, następnie zaprosiły rodziców do wspólnego zdobienia pisanek. Licznie przybyli rodzice chętnie uczestniczyli w warsztatach razem ze swoimi pociechami.

DZIEŃ KOBIET U TYGRYSKÓW

KONKURS NA ILUSTRACJĘ DO BAŚNI H.CH. ANDERSENA „BRZYDKIE KACZĄTKO”

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w grupie III „Kubusie” oraz IV „Tygryski” został zorganizowany konkurs na ilustrację do baśni H.CH. Andersena „Brzydkie kaczątko”.

Dzieci podczas odpoczynku po obiedzie wysłuchały z uwagą treści baśni, później narysowały ilustrację do prezentowanego utworu literackiego. Po obejrzeniu wszystkich prac pani Ewa i pani Dominika wyłoniły zwycięzców.

I miejsce zajęła Magda Nowak z gr. III;

II miejsce zajął Ignaś Olczyk z gr. IV;

III miejsce zajął Szymon Borej-Skuza z gr. IV

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wspólną zabawę.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

22.01.2018r. Tygryski przygotowały uroczystość dla swoich kochanych babć i dziadków. Licznie zebrani goście zasiedli przy stole zastawionym słodkościami, a na scenę wkroczyły ich pociechy – wnuczęta. Najpierw dzieci zaprezentowały program jasełkowy, następnie koncert życzeń dla Babci i Dziadka. Na koniec wnuki obdarowały swoich gości pięknymi laurkami.

 

„NIM ZABŁYŚNIE GWIAZDKA”

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, rodzinne, pełne radości chwile.

W naszej grupie też miało miejsce spotkanie  rodzicami pt. „nim zabłyśnie gwiazdka” w formie montażu słowno-muzycznego. Wspólne kolędowanie wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.

 

PIERNIKOWE WARSZTATY

Tygryski w piątek 8.12.2017 wzięły udział w warsztatach, podczas których dekorowały pierniczki. Warsztaty zostały zorganizowane przez zaproszonego gościa –  pracownika Muzeum Orła Białego w Skarżysku -Kam.

 

CIEKAWY EFEKT ZAJĘĆ PLASTYCZNYCH

Podczas następnych zajęć plastycznych z elementami sensoplastyki Tygryski wykonały własnej roboty „gniotka”. Nie tylko podczas tworzenia „gniotka” dzieci miały wiele radości, ale również później, kiedy mogły się nim bawić.

 

ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Podczas kolejnych zajęć plastycznych w grupie Tygrysków, dzieci wykonały „sztuczny śnieg”.

 

WARZYWA Z MASY SOLNEJ

Podczas  zajęć plastycznych dzieci wyrabiały masę solną, z której powstały owoce i warzywa. Kiedy masa wyschła dzieci mogły pomalować je farbkami.

 

SPOTKANIE Z KOLEJARZEM

Jest na niezwykle miło spotkać się już kolejny raz w naszym przedszkolu z kolejarzem.

Nasz zaprzyjaźniony gość wzbogacił naszą wiedzę na temat historii kolejnictwa na terenie naszego miasta. Z przyjemnością mogliśmy zapoznawać się z rekwizytami niezbędnymi w tym zawodzie.

Bardzo dziękujemy za spotkanie.

Z okazji DNIA KOLEJARZA składamy wszystkim pracownikom PKP Cargo wszystkiego najlepszego.

Przedszkolaki z grupy IV „Tygryski”

 

Dzień Pluszowego Misia w grupie „Tygrysków” i „Smerfów”

Od najmłodszych lat towarzyszy nam miś nasz dziecięcy przyjaciel. Nie raz wysłuchiwał naszych zmartwień i kłopotów. Dlatego postanowiliśmy uroczyście zaakcentować jego święto „Dzień Pluszowego Misia”.

Wspólne zabawy Tygrysków i Smerfów z misiem dostarczyły wiele radości oraz wspaniałych i niepowtarzalnych doznań.

                                                       Pa misiu! – do przyszłego roku.

 

KOLEJNE ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Kolejne zajęcia plastyczne z elementami sensoplastyki było bardzo wyczekiwane przez dzieci i upłynęły w atmosferze radości i frajdy dla dzieci.

 

ZAJĘCIA PLASTYCZNE Z ELEMENTAMI SENSOPLASTYKI

Tygryski biorą udział w cotygodniowych zajęciach plastycznych z elementami sensoplastyki prowadzonych przez panią Ewę. Zajęcia te polegają głównie na manipulowaniu dłońmi w różnych masach np. ugniataniu „ciasta”.

Celem zajęć jest wpływanie na małą motorykę – czyli pracę dłoni, przygotowanie dłoni do nauki pisania. Oprócz bardzo ważnej pracy dłoni dzieci mają mega frajdę z brudzenia się i eksperymentowania.

Na pierwszych zajęciach dzieci wykonały „Ciecz nienewtonowską”, następnie domową ciastolinę.

 

 

„TYGRYSKI” I POMOC ZWIERZĘTOM ZE SCHRONISKA

Dzieci z grupy IV „Tygryski” wraz z wychowawcami zorganizowały akcję pomocy zwierzętom ze schroniska „OSTOJA – psi HOSTEL dla bezdomniaka” Dzieci zaprosiły do włączenia się do akcji wszystkie grupy przedszkolne. Akcja cieszyła się zainteresowaniem, a przedszkolaki przyniosły (niepotrzebne w domu, a bardzo potrzebne w schronisku zwłaszcza zimą) koce, kołdry oraz karmę. Wychowawczycznie Pani Ewa z pomocą Pani Dominki dostarczyły dary na miejsce.

Zbiórka była bardzo cenną lekcją dla dzieci. Edukujmy i uwrażliwiajmy nasze dzieci na wszelką pomoc niesioną innym.

 

WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA- SKARŻYSKO.

Dnia 9.XI.2017 grupa „Tygryski” wybrała się na wycieczkę do Nadleśnictwa-Skarżysko.

Na miejscu czekali na nas leśnicy, którzy zaprosili nas na niezwykłą wędrówkę po lesie. Snując opowieści w formie ciekawostek przyrodniczych, zapoznali nas z eksponatami zwierząt zamieszkujących lasy okręgu- Skarżysko tj. lis, jeż, borsuk, zając, dzik, wiewiórka, jenot, kaczka, sowa, kuropatwa.

Bardzo dziękujemy za tak ważne informacje, które na pewno wykorzystamy w przedszkolu.

 

SPOTKANIE Z WETERYNARZEM I PSEM FABI.

Wielką zagadką było, kto będzie naszym gościem? Okazało się, że odwiedził nas piesek Fabi ze swoim „panem”. Podczas spotkania otrzymaliśmy dużo informacji od pana weterynarza, który zajmuje się na co dzień swoimi pacjentami – zwierzętami. Mogliśmy także z wielką przyjemnością pobawić się z czworonożnym przyjacielem i bez obawy przytulić się do niego.

Fabi okazał nam niezwykle dużo cierpliwości i wyrozumiałości.
Serdecznie dziękujemy za wspólne spotkanie.

„JESIENNE ZBIORY W OGRODZIE”

17.X.2017 gr. IV „TYGRYSKI” wybrała się na wycieczkę do Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Kolejarz”.  Dzieci zabrały się do ciężkiej pracy z dużym zaangażowaniem. Przy pomocy działkowców dzieci wraz z wychowawcą z wielkim zapałem przystąpiły do wykopywania i wyrywania ogrodowych plonów. Niektóre okazy warzyw zadziwiały swoją wielkością! Naprawdę było wspaniale!

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W TYGRYSKACH.

Każdy ma swój dzień i święto zapisane w kalendarzu mamy i my… „Dzień Przedszkolaka”, na który czekamy z utęsknieniem cały rok.

Grupa IV „Tygryski” i VI „Smerfy” wraz ze swoimi paniami Alą i Małgosią postanowiły wspólnie go świętować, pełni radości i wesołego humoru podczas przygotowanych zabaw.

Ten dzień był zwycięstwem dla każdego z nas w każdej kategorii wiedzy i zabawy.                                                                                        

                          HURA!!! NIECH ŻYJĄ PRZEDSZKOLAKI