Grupa III „Kubusie”

Witamy serdecznie, zachęcamy do śledzenia wydarzeń z życia przedszkolnego „Kubusiów”.

**********************

KUBUSIE W „BRYKOLANDII”

30.05.2018 r. dzieci z grupy III  wybrały się na wycieczkę do „Brykolandii”. Przedszkolaki „szalały” w basenie pełnym kolorowych piłeczek, wspinały się, zjeżdżały ze zjeżdżalni i budowały z mega-klocków.

Harcom w sali zabaw nie było końca.Dyskoteka z laserami w lustrzanej sali wzbudziła w dzieciach wiele entuzjazmu. Po powrocie do przedszkola wszyscy byli niesamowicie zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Zabawa w „Brykolandii” to prezent od rodziców z okazji „Dnia Dziecka”. Dziękujemy serdecznie.

Tak mocno potrafię kochać tylko ja”

pod takim hasłem 28 maja 2018 odbyła się uroczystość z okazji DNIA MAMY I TATAY. Dzieci bardzo się starały żeby wierszem ,  piosenką i inscenizacjami podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas występu nie zabrakło wzruszeń i ukrywanych łez, bo która Mama i który Tata je powstrzyma widząc swój najukochańszy „skarb”.

Po występie dzieci  wręczyły swoim rodzicom słodkie  upominki i zaprosiły na poczęstunek. To był wyjątkowy i pełen wrażeń dzień.
Jeszcze raz życzymy Wam Drodzy Rodzice, aby takie uczucia towarzyszyły Wam każdego dnia. Nie tylko od święta. Nie tylko w maju!

WYCIECZKA DO MANUFAKTURY SŁODYCZY MAGIA KARMELU W KIELCACH

24 maja w czwartek dzieci z oddz  III „ KUBUSIE” wybrały się na wycieczkę do Manufaktury Słodyczy – Magia Karmelu w Kielcach.

 W trakcie warsztatów dowiedziały się jak w czarodziejski sposób powstają zdrowe, świeże cukierki owocowe i kolorowe lizaki. Karmelki wyrabiane są ręcznie a cały proces dokładnie omawiany był przez instruktorów. Cukierki są

z naturalnych składników przez co są bezpieczne dla naszych pociech.              Na zakończenie wszystkie dzieci wyrobiły swojego własnego lizaka i otrzymały dyplom Małego Karmelarza. Swojego lizaka mogły zabrać do domu by pochwalić się przed np. swoją babcią, ciocią czy rówieśnikami.

Takie  warsztaty to wspaniałe połączenie nauki i zabawy!
Dziękujemy rodzicom za pomoc i zorganizowanie wspaniałej, słodkiej przygody.

25 kwietnia w Przedszkolu Publicznym nr 4 im. J. Brzechwy odbył się Międzyprzedszkolny Turniej Układania Puzzli.

W konkursie wzięło udział 7 zaprzyjaźnionych przedszkoli z terenu miasta. Celem spotkania była popularyzacja układania puzzli jako ciekawej formy spędzania czasu wolnego przez dzieci, rozwijanie spostrzegawczości, a przede wszystkim wiary we własne możliwości.

Mistrzami Układania Puzzli z naszego przedszkola zostali:

 Nicola Derlatka i  Jakub Karnecki

Należy nadmienić , iż byli oni najmłodszymi uczestnikami tego konkursu. Gratulujemy zwycięstwa !!!!!!
Wszyscy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

KUBUSIE w teatrze

17 kwietnia  dzieci z oddziału III „KUBUSIE” pojechały autokarem do Kielc do Teatru Lalki i Aktora „ Kubuś” na widowisko aktorskie pt: „ Przygody Koziołka Matołka” To pogodne, rozśpiewane, żywiołowe i pełne uroku przedstawienie, którego główny bohater – Koziołek przemierza świat, szukając swego miejsca na ziemi. Odwiedza egzotyczne kraje, poznaje ich mieszkańców i przeżywa wiele emocjonujących przygód – groźnych, śmiesznych i pouczających. Wychodzi cało z każdej opresji i w chwale przybywa do Pacanowa, odnajdując całkiem blisko to, co dla niego najlepsze

.Dzieci bawiły się świetnie w czasie przedstawienia , mogły z bliska podziwiać scenografię , grę aktorów a nawet przywitać się z koziołkiem .

Dzieciom bardzo podobało się w teatrze ponieważ zaraz po wyjściu pytały: czy jutro też tu przyjedziemy? 

Były bardzo grzeczne zarówno w podróży jak i w teatrze .

Dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu wspaniałej wycieczki.

KONKURS NA ILUSTRACJĘ DO BAŚNI H.CH. ANDERSENA „BRZYDKIE KACZĄTKO”

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w grupie III „Kubusie” oraz IV „Tygryski” został zorganizowany konkurs na ilustrację do baśni H.CH. Andersena „Brzydkie kaczątko”.

Dzieci podczas odpoczynku po obiedzie wysłuchały z uwagą treści baśni, później narysowały ilustrację do prezentowanego utworu literackiego. Po obejrzeniu wszystkich prac pani Ewa i pani Dominika wyłoniły zwycięzców.

I miejsce zajęła Magda Nowak z gr. III;

II miejsce zajął Ignaś Olczyk z gr. IV;

III miejsce zajął Szymon Borej-Skuza z gr. IV

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wspólną zabawę.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 Dnia 30.01.2018 r dzieci z grupy III uczciły święto Babci i Dziadka. W nawiązaniu do świątecznego nastroju wnukowie przedstawili scenkę bożonarodzeniową, zaśpiewali kolędy oraz w wierszach i piosenkach o Babci i Dziadku wyrazili swą miłość. Popłynęły życzenia: zdrowia, pomyślności, radości. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich

Przedszkolaki wręczyły też Babciom i Dziadkom dyplomy dla „SUPERDZIADKÓW” po czym wszyscy poczęstowali się wypiekami przygotowanymi przez mamy. Mili goście złożyli podziękowanie za przygotowaną uroczystość.

POWITAJMY MALEŃKIEGO

21 grudnia 2017r. KUBUSIE zaprosiły swoich rodziców, aby wspólnie radować się nadchodzącymi świętami. Dzieci zaprezentowały przybyłym gościom montaż słowno-muzyczny związany ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Po podzieleniu się opłatkiem i złożeniu życzeń rodzice przygotowali dla małych aktorów słodki poczęstunek.

NA POŻEGNANIE JESIENI.

               30.11.2017r w czwartek w grupie  III odbyły się zajęcia pokazowe dla rodziców . Dzieci prezentowały przed swoimi rodzicami  wiadomości i umiejętności bawiąc się przy tym wyśmienicie.  Rodzice mogli zaobserwować swoje pociechy na tle grupy.

WYCIECZKA DO ZAKŁADU ENERGETYCZNEGO W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ.

                 W piątek 24. 11. 2017 przedszkolaki z gr III „KUBUSIE” wyruszyli na wycieczkę do Zakładu Energetycznego w Skarżysku-Kam. PGE odpowiada za rozwój, eksploatację i utrzymanie sieci elektroenergetycznych na terenie południowej Polski. Wykorzystuje nowoczesne rozwiązania technologiczne, a podstawowym przedmiotem działalności jest dystrybucja energii elektrycznej na terenie województw od Krakowa po Warszawę.
                Zostaliśmy ciepło przyjęci przez pracowników Firmy. Przewodnik –  pani Ania Szczygieł – pokazała nam główne komponenty oraz oprowadziła po zakamarkach, które mogą zobaczyć tylko nieliczni. Zaznajomiła nas przy tym z tajnikami codziennej pracy. Wśród zwiedzanych pomieszczeń na uwagę zasługuje Oddziałowa Dyspozytornia Ruchu, która wzbudziła szczególne zainteresowanie u najmłodszych, głównie dzięki ogromnej ilości ekranów komputerowych oraz olbrzymich rozmiarów makiecie ściennej. Tam też zapoznaliśmy się z pracą dyżurnych ruchu.

Wycieczka była dla dzieci wspaniałym przeżyciem, zaopatrzyła nas w moc wrażeń oraz w wyobrażenie o pracy, której efektem finalnym jest działanie wszelkich urządzeń elektrycznych w naszych domach.

Bardzo dziękujemy pani Ani za umożliwienie dzieciom zwiedzenia instytucji bezpośrednio związanych z energetyką, poznać bliżej struktury działania zakładu energetycznego, a najbardziej za prezenty i wspaniałą ciepłą atmosferę .

PRZEGLĄD PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ.

         We wtorek, 14 listopada, w Miejskim Centrum Kultury odbył się X Skarżyski Przegląd Pieśni Patriotycznej „Z Pieśnią do Niepodległej”. Organizatorem przeglądu jest Miejskie Centrum Kultury im. L. Staffa w Skarżysku-Kamiennej oraz Urząd Miasta w Skarżysku-Kamiennej. Współorganizatorem jest Państwowa Szkoła Muzyczna I-go stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Skarżysku-Kamiennej. Nad imprezą honorowy patronat objął Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig.                                                                  

Naszą placówkę reprezentowały dzieci z gr III „ KUBUSIE” w składzie:

Nicola Derlatka. Julia Mazurek, Lena Duś, Julia Więckowicz, Dorian Chatys, Kuba Stachowicz, Piotruś Kępa, Grzesio Pietras i  Bartuś Winiarski. Dzieci zaprezentowały piosenkę patriotyczną „ Przybyli ułani” . Występ bardzo się podobał zebranej publiczności za co otrzymały gromkie brawa a od organizatorów słodycze. Przedszkole zaś pamiątkowy dyplom.

Serdecznie dziękujemy rodzicom i dziadkom za pomoc.

PRZEDSZKOLNE DOŻYNKI Z UDZIAŁEM „KUBUSIÓW”.

Dzieci już  od września gromadzą w swoich kącikach przyrody plony z ogrodów, sadów i działek. Uwieńczeniem tych zbiorów są właśnie dożynki, w których biorą udział wszystkie dzieci z naszego przedszkola.
W tym dniu mogą one zobaczyć chleb dożynkowy, upieczony specjalnie na tę okazję. Wszystkie grupy prezentowały wybrane tańce ludowe. Nasza grupa zaprezentowała taniec krakowiaczek.

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW.

W piątek 6 października 2017 r  w gr. III „KUBUSIÓW” odbyły się zajęcie otwarte dla rodziców. PRZEDSZKOLAKI  wraz ze swoją wychowawczynią przygotowały sałatkę owocową.

Codziennie dużo rozmawialiśmy o owocach i ich znaczeniu w diecie przedszkolaka, że zdrowe jedzenie jest bardzo ważne dla naszego organizmu.

Z wielką ochotą i z wielkim zaangażowaniem zabrały się do krojenia owoców przyniesionych z domów, oczywiście nożami plastikowymi. Asystowali nam rodzice pomagając przy krojeniu.

Sałatka smakowała wyśmienicie.