Grupa II „Muchomorki”

Witamy serdecznie, zachęcamy do śledzenia wydarzeń z życia przedszkolnego „Muchomorków”.

**********************

DZIEŃ DZIECKA W BRYKOLANDII

 

DZIEŃ KOBIET U MUCHOMORKÓW

W tym szczególnym dniu, jakim jest Dzień Kobiet, chłopcy z grupy 2 wręczyli swoim koleżankom kwiaty, wszystkie dzieci natomiast zastały obdarowane upominkami. Pani Monika zaprosiła wszystkie dzieci do tańca, a pani Ewa zorganizowała dzieciom niecodzienne malowanie farbami.

 

MUCHOMORKI W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dnia 19.01.2018r. dzieci z grupy II „Muchomorki” zaprosiły swoje kochane babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Dzieci  wraz z wychowawcami przygotowały występ, wiersze, życzenia, piosenki, prezentowały swoje umiejętności i wdzięk przed najukochańszymi babciami i dziadziusiami. Na koniec dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych maluchów.

 

RODZIC W ROLI EKSPERA

Wizyta Pani Mileny Kępas z Nadleśnictwa w Skarżysku – Kamiennej. Tematem zajęć było:  „Dokarmianie zwierząt i ptaków zimą przez człowieka”.

 

PIERNIKOWY CZAS

Muchomorki zabrały się za pracę twórczą i pięknie ozdobiły pierniczki.

 

MUCHOMORKI UBIERAŁY CHOINKĘ

Magiczny czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia dzieci z grupy II umilały sobie ubierając choinkę i przystrajając salę, robiąc tym samym cudowny klimat w sali przedszkolnej.

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dzieci z grupy II wzięły udział w uroczystości PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA. Zanim Pan Dyrektor dokonał pasowania, Muchomorki przedstawiły część artystyczną. Mówiły wierszyki, śpiewały i tańcowały – w ten sposób chciały udowodnić, że są prawdziwymi przedszkolakami. Występ Muchomorków poprzedziło wystąpienie dzieci z grupy VI. Na koniec wszystkie dzieci zajadały się słodkim poczęstunkiem.

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA U MUCHOMORKÓW

Miękki, puchaty… Miś. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.

Dzieci z grupy II w piątek 24.11.2017 obchodziły Dzień Misia. Każdy przedszkolak tego dnia przyniósł ze sobą SWOJEGO ulubionego misia. Dzieci chętnie opowiadały o swoich pluszakach, tańczyły i bawiły się z nimi.

Na następne urodzinki misia czekamy do następnego roku!

 

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka w grupie „Muchomorków” obfitował w wiele radości. Dzieci świetnie się bawiły oaz cieszyły się z drobnych upominków.