Dzień Dziecka

,,Dzień dziecka – jak wiecie –
Jest najważniejsze święto na świecie
Dzieciaki są wesołe z natury
Bo źle wygląda dzieciak ponury!
Dlatego właśnie wszystkie dzieciaki
Tak uwielbiają hece i draki!

Dlatego też tegoroczne świętowanie przełożyliśmy na ,,Piracie figle i psoty’ Od samych godzin porannych,dzień był wyjątkowy i wesoły. Bardzo ciekawi byliśmy co wydarzy się ciekawego w przedszkolu w dniu naszego święta. Zaczęliśmy od obejrzenia bajki ,,Królewna Śnieżka” którą przygotowały przedszkolaki z gr. IV -najstarszej. Byliśmy z nich bardzo dumni, że są wspaniałymi aktorami przeobrażając się w różne role bohaterów. Po bajce wyruszyliśmy wraz z naszym kapitanem na pirackie podboje święta, poszukując po drodze ukrytych skarbów, pozostawionych przez inne załogi pirackie. Nie straszne nam były odważne wyczyny, ani niezwykła mikstura, która dostarczyła nam niezwykłej odwagi, w kolejnych próbach.  Wiele radości dały nam zabawy w ogrodzie przedszkolnym, gdzie mogliśmy swobodnie biegać za bańkami mydlanymi. Ciekawie wyglądało także żeglowanie po morzach i oceanach. Pokonywaliśmy tam groźne fale sięgające pod samo niebo. Atak rekinów nie był dla nas przeszkodą w zabawie z chustą animacyjną.
,,Dzień Dziecka” był bardzo radosnym doświadczeniem dzięki któremu mogliśmy przeżyć nowe przygody, w towarzystwie pozytywnych emocji, które nam towarzyszyły przez cały dzień.

Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku!