Podróże Tetrapoda – przystanek Skarżysko Przedszkole 16

W dniach od 24.02. do 01.03. 2017r.  grupę Muchomorków, Kubusiów i Tygrysków odwiedził niezwykły gość postać  Tetrapoda Karola. W ramach projektów „Podróże Tetrapoda” dzieci wysłuchały opowiadania o najstarszym czworonogu  o cechach pośrednich między rybą a płazem, który wyszedł z wody na ląd. Dzieci nauczyły się piosenki o Tetrapodzie i kolorowały obrazki. Pokazały Karolowi Halę sportową, Nadleśnictwo, MCK. Chętnie pobawiły się z nim w kącikach zainteresowań i ćwiczyły na sali gimnastycznej.

W dniu 28.02.2017r. odbyło się spotkanie z współautorem projektu Sławomirem Biernatem  nauczycielem Szkoły Podstawowej nr 1 w Zagnańsku, który opowiedział o podróżach Karola po Polsce. Po trzech dniach Tetrapod Karol wyruszył w podróż do Zabrza.