Alter Ego z jesienną wizytą w grupie III „Kubusie”

Alter Ego z jesienną wizytą w grupie III „Kubusie”

W piątek, 28.10.2016r., młodzież z Alter Ego odwiedziła dzieci z grupy III „Kubusie.              Celem wizyty były poszukiwania sposobów na zachowanie jak najlepszej formy w czasie jesiennych dni.

Spotkanie miało bardzo atrakcyjny przebieg: były pokazy taneczne w wykonaniu Elwiry Figarskiej i Madzi Pukowskiej, koncert gitarowy Maćka Wartaka, a także mnóstwo gier i zabaw dla ciała i ducha. Pomocne w tych działaniach okazały się Jesienne Wróżki i Elfy: Roksana Ziemniak, Julia Pająk, Eliza Figarska, Anita Gralec oraz Julia Adamczyk. Nie zabrakło też „menadżerów – intelektualistów” (Wojtek Zych i Dominik Fąfara) oraz wspaniałych rycerzy (Piotrek Patek, Mateusz Mazurkiewicz, Igor Pasteczka), którzy zajęli się koordynacją przebiegu prac. W roli Pani Jesieni wystąpiła Ola Ziomek.

Przedszkolaki z wielką pasją zaangażowały się w zaproponowane zadania: prawidłowo odpowiadały na trudne zagadki; ubrały w kolorowe liście Panią Jesień; wykonały mumie  z papieru toaletowego i zatańczyły ; z zasłoniętymi oczami, tylko dotykając, potrafiły rozpoznać różne „dziwne przedmioty”, a ponadto wykazały się niesamowitą sprawnością fizyczną w trakcie wykonywania ćwiczeń gimnastycznych i precyzją w rzucaniu do celu. Czas spędzony w tak radosnej i miłej atmosferze mijał bardzo szybko. Rozstanie okazało się słodkie – uczniowie z gimnazjum zostali obdarowani pysznymi ciastkami i już planują kolejne spotkanie z uroczymi młodszymi kolegami i ich wspaniałą Panią.

Gospodynią spotkania była p. Ala Mazur, a koordynatorką – p. Asia Łyjak (opiekunka szkolnego koła teatralnego działającego w Gimnazjum nr 1).