Świat bajki w plenerze

Świat bajki w plenerze

Dzieci z grupy II „Muchomorki” i grupy III „Kubusie” uczestniczyły w wycieczce do Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Kolejarz”.

Celem naszej wycieczki była premiera bajki kukiełkowej pt” Kot w butach”. Bajka była przedstawiona w przepięknej scenerii plenerowej ogrodu pani Moniki Stelmasiuk oraz stała się inspiracją do spotkania z kukiełkami – bohaterami bajkowymi z literatury dziecięcej. Postacie te były także okazją do twórczych działań dzieci w scence kukiełkowej.

Kolejnym etapem naszej wycieczki było zwiedzanie baśniowego ogrodu p. Moniki. Punktem kulminacyjnym naszej wędrówki było obejrzenie działkowej szklarni, która okazała się niepowtarzalną skarbnicą bajkowych bohaterów wkomponowanych w naturalny świat roślin. Na koniec naszego spotkania p. Monika zaprezentowała utwór Wioletty Piaseckiej „Krówka Modnisia”, który dostarczył nam wiele humorystycznych scen i w znaczny sposób poprawił wszystkim humory. Zadowoleni z dostarczonych nam bajkowych doznań wróciliśmy do przedszkola, aby podzielić się wrażeniami z młodszymi kolegami. Mamy nadzieję, że spotkanie z bajką w plenerze i z panią Moniką jeszcze będziemy mieli przyjemność się spotkać.

 

Bardzo dziękujemy rodzicom i babciom za pomoc  podczas wycieczki.