W krainie baśni

DSCF1267

Dnia 08 czerwca nasza sala gimnastyczna zamieniła się w bajkową krainę. Wszystkie dzieci usiadły wpatrzone w piękną dekorację, która składała się z dużej ilości przeróżnych książek i książeczek.
Pani Ala zaprosiła nas do wspólnej zabawy, która to związana była
z odbywającym się w dniach 1- 8 czerwca XIII Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem głównym spotkania było budzenie zaciekawienia książkom poprzez interesujące zabawy oraz doskonalenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem.
Gościem honorowym naszej uroczystości była Pani Monika Stelmasiuk – koordynator akcji „Cała Polska czyta dzieciom” z terenu województwa świętokrzyskiego. Barwne przebrania Pani Moniki jako wróżki i pieska wprowadziły wśród dzieci nastrój zainteresowania i skupienia uwagi na przekazywanym słowie. Barwne piosenki pozwoliły zaś na wprowadzenie elementu radości, ruchu i miłego samopoczucia. Laserowa kula z której to było słuchać pięknie recytowane wiersze zachwyciła dzieci i rozbudziła zaciekawienie ich treściom. Łapanie mydlanych baniek w ręce wprowadziło wiele radości i uśmiechu na buziach przedszkolaków. Dziękujemy bardzo Pani Monice i towarzyszącej jej papudze Azuli za te interesujące chwile z książką które to dostarczyły wielu emocji, poszerzyły naszą wiedzę i zachęciły do częstego czytania lub oglądania książek.
Pamiętajcie Drodzy Rodzice!
„Bez względu na to ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą jaką możesz zrobić dla przyszłości swojego dziecka, oprócz okazywania mu miłości przez przytulanie, jest codziennie głośne czytanie”