Dzień otwarty przedszkola

dscf1346

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej to przełomowy moment w życiu dziecka i jego rodziców. Stanowi on często pierwszą okazję do kontaktu z grupą społeczną.
Aby ułatwić dzieciom proces przyszłej adaptacji i już teraz zapoznać z nowym miejscem, jakim jest nasze przedszkole zaprosiliśmy dzieci oraz rodziców na zajęcia otwarte. Chcieliśmy, aby zajęcia te były dla dzieci okazja do zapoznania się z przedszkolem i jednocześnie dostarczyły pozytywnych skojarzeń z nowym miejscem. Zajęcia nasze miały charakter zorganizowanego 2-godzinnego bloku zajęć. Odbyły się one 16 czerwca w godzinach 16 – 18. Dzieci miały okazję poznać  atmosferę zajęć i zabaw /zajęcia plastyczno – konstrukcyjne, artystyczne oraz kulinarne/. Przyszły przedszkolaki wysłuchały bajki
„O Czerwonym kapturku” przygotowanej przez dzieci z najstarszej grupy. Dzień otwarty pozwolił przedstawić naszą placówkę jako środowisko przyjazne dziecku, otwarte na jego potrzeby oraz wychodzące  naprzeciw oczekiwaniom rodziców. W czasie zabaw i zajęć zorganizowanych rodzice mieli możliwość rozmowy z dyrektorem oraz pracującym personelem.
Zapraszamy wszystkich do oglądania fotorelacji z tego dnia!.