„SŁONECZKA” w ogrodzie warzywnym

dscf1077

Dnia 06-05-2016r. dzieci z grupy najmłodszej „Słoneczka” – kontynuują swoje obserwacje przyrodnicze w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Kolejarz”.
Dzieci miały okazję podziwiać piękno rozwijającej się przyrody wiosną w ogrodzie. Rozpoznawały i nazywały wiosenne kwiaty. Odbyło się również spotkanie z panem ogrodnikiem, z którym to dzieci wspólnie przygotowywały ziemię do wysiewu: rzodkiewki, cebulki, bobu i nasion kwiatów. W czasie tych prac dzieci wykorzystywały różne narzędzia ogrodnicze. Na koniec wszystkie uprawy zostały obficie podlane świeżą woda, aby jak najszybciej wyrosły nowe roślinki.
Wyprawa na działkę bardzo nam się podobała. Na pewno odwiedzimy to miejsce za jakiś czas, aby zobaczyć co wyrosło z naszego wysiewu.