Wizyta u dentysty

DSCF0998

W naszym przedszkolu systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. Dzieci wiedzą jak należy prawidłowo myć zęby oraz znają zasady prawidłowego odżywiania się. W ramach działań profilaktycznych przedszkolaki z grupy I „MUCHOMORKI” odwiedziły gabinet stomatologiczny mieszczący się w SP nr 13. Pani doktor dokonała przeglądu uzębienia najmłodszych przedszkolaków. Olbrzymią atrakcją była możliwość siedzenia na fotelu dentystycznym, który okazał się w cale nie traki straszny, a także „przejażdżka” w górę i w dół. Miłe przyjęcie w gabinecie sprzyjało nabieraniu ufności dzieci do dentysty. Na zakończenie spotkania maluszki zostały obdarowane kartami do malowania z „chorym” i „zdrowym” ząbkiem. Wzbogacone o nowe doświadczenia, pełne wrażeń „MUCHOMORKI” wróciły do przedszkolnej sali.
Już teraz wiemy, dlaczego musimy myć ząbki po obiedzie?