Spotkanie z ratownikiem medycznym

dscn6856

W dniu 11. 04. 2016 w naszym przedszkolu gościliśmy ratownika medycznego Pana Damiana Łukomskiego ( tata Wiktorii), który przeprowadził warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ratownik wytłumaczył dzieciom, na czym polega jego praca, zaprezentował strój, w którym na co dzień pracuje oraz omówił różnego rodzaju wypadki, na które narażeni są ludzie. Po tej pouczającej rozmowie, dzieci mógł pooglądać zawartość apteczki zapoznać się ze sprzętem medycznym.

W trakcie prowadzonych zajęć dzieci przypomniały sobie numery telefonów alarmowych, zobaczyć jak prawidłowo wykonuje się opatrunek, sztuczne oddychanie i masaż serca. Nasze dzielne przedszkolaki z ufnością weszły w rolę pacjenta, położyły się na desce i pozwoliły założyć sobie kołnierz ortopedyczny, zmierzyć ciśnienie.

Dzięki takiemu spotkaniu dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Dziękujemy Panu Damianowi Łukomskiemu za ciekawe i pouczające zajęcia.