Zdrowo się odżywiamy

dscf0969

Dnia 8 marca 2016 dzieci z gr. I „Słoneczka” w ramach realizacji tematu „Zdrowo się odżywiamy”, wybrały się na wycieczkę do sklepu warzywnego. Dzieci bardzo trafnie rozpoznawały i nazywały owoce i warzywa ze sklepowego straganu.
Następnie przedszkolak, wspólnie podjęły decyzję, co zechciałyby zakupić?, aby w przedszkolu skonsumować?!
Z szerokiego wachlarza owoców wybrały najbardziej ulubione mandarynki i jabłka. Przy pomocy pani Małgosi zważyliśmy owoce a potem przeszliśmy do kasy aby za nie zapłacić!
Nie było żadnego problemu, aby dokonać wszystkich czynności, dzieci mają spore doświadczenie w robieniu zakupów.
Bardzo zadowoleni wróciliśmy do przedszkola, aby dokonać degustacji zakupionych owoców.
Pycha! – owocki wzmocniły nas swoimi wartościowymi witaminkami.