Tygryski w gabinecie stomatologicznym

100_6669

W ramach zajęć ,,Rodzic w roli eksperta” dnia 22.03.2016 r. dzieci z grupy IV gościły w gabinecie stomatologicznym w SP nr 13. Zaprosiła je tam mama Kamila – p. Urszula Zaręba – asystent stomatologa i pani stomatolog Milena Wachowska-Nowacka.

Przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób należy prawidłowo myć zęby, co robić by ząbki były zdrowe, kiedy wymieniać szczoteczkę. Mogły spróbować prawidłowego szczotkowania na sztucznych zębach. Dzieci zadawały pytania na tematy związane z higieną jamy ustnej. Mama Kamila zapoznała je z niektórymi narzędziami pracy stomatologa. Przedszkolaki z ochotą siadały też na fotel dentystyczny by p. stomatolog sprawdziła im stan uzębienia.

Na zakończenie dzielne ,,Tygryski” otrzymały w prezencie nowe szczoteczki do mycia zębów w przedszkolu.

Serdecznie dziękujemy pani Uli i pani Milenie Wachowskiej-Nowackiej za przeprowadzone zajęcie.