Spotkania z ciekawymi ludźmi – leśnik

dscn6196

Dnia 19.02.2016 w grupie I „Słoneczka” i II „Muchomorki” odbyły się zajęcia edukacyjne w przedstawicielem Nadleśnictwa Skarżysko panią Mileną Kępas.

W bardzo przyjaznej atmosferze wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w krótkiej pogadance na temat zwierząt żyjących w lesie. Następnie miały przyjemność obejrzenia filmu animowanego „Dzik Ryjo” Na podstawie treści filmu dzieci otrzymały kolejna dawkę cennych wiadomości na temat:
– życia zwierząt w kolejnych porach roku,
– jakie mają szanse na przetrwanie zimy,
– jak należy dbać o środowisko leśne,
– jak chronić zwierzęta w nim żyjące.
Całemu spotkaniu towarzyszyła nasza przyjaciółka „wiewiórka”, która na koniec spotkania razem z panią Milenką ofiarowała wszystkim dzieciom „znaczki odblaskowe”, które mają także posłużyć przedszkolakom jako ich ochrona.

Bardzo dziękujemy pani Milenie za miłe spotkanie.