Kot gościem u Muchomorków

dscn6167

17.02.2016 r dzieci z grupy II „Muchomorki” obchodziły „Święto kota”.  W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając przygotowane wcześniej kocie uszy oraz dorysowując sobie czarne noski i wąsy. Na powitanie dzieci zaśpiewały ulubione piosenki „Kotek Puszek” i „Kotki dwa” Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, zabawa kłębkiem wełny, kocie nastroje, śpiewanie kocich mruczanek. Następnie dzieci wręczyły królewska koronę naszemu białemu kotkowi. Po obiedzie odwiedziła nas babcia Basi wraz ze swoją kotką i opowiedziała ciekawe historie o kotach, zapoznała dzieci z kocimi zwyczajami. Następnie odważna kotka zaczęła zwiedzać naszą salę, zaprzyjaźniła się z białym pluszowym kotem i pozwoliła się pogłaskać.
Ten dzień był cudowny, pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i długo będą wspominać ten dzień.