Jasełka i wieczerza wigilijna u „Muchomorków”

DSCN5772

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen miłości, radości i szczęścia, to jeden z najpiękniejszych dni w roku. W dniu 21.12.2015 w grupie II „Muchomorki” dzieci wraz z nauczycielką przygotowały przedstawienie jasełkowe pt. ” Powitajmy Maleńkiego” i uroczystą wigilię. Dzieci bardzo chętnie nakrywały do stołu, rozkładały, obrusy, talerzyki, serwetki, ozdoby świąteczne. O wyznaczonej godzinie sala wypełniła się rodzicami. Mali artyści wiernie odtwarzali historię Narodzenia Jezusa w stajence, śpiewali kolędy i pastorałki. Małe aniołki zatańczyły taniec do pastorałki ” Aniołki ” i ” Otwórz oczy”. Następnie wszyscy zaśpiewali kolędę „Dzisiaj w Betlejem”, połamali się opłatkiem i złożyli sobie nawzajem życzenia. Po jasełkach rodzice i dzieci zasiedli do wigilijnego stołu i „słodkich poczęstunków”. Podczas uroczystości odbyła się aukcja prac dzieci, które przygotowywane były podczas bożonarodzeniowych warsztatów.
Wszystkim Rodzicom, Babciom i Dziadkom, którzy włączyli się w uświetnienie tej uroczystości składamy serdeczne podziękowania.