„Pyszne witaminki-robimy sałatkę owocową”

DSC_0473

W piątek 20 listopada było w naszej grupie przesmacznie a przede wszystkim zdrowo. Dzieci z grupy I „SŁONECZEKA” na zajęciach własnoręcznie przygotowywały pyszną i kolorową sałatkę witaminową. Były jabłka, gruszki, banany, mandarynki, winogrona oraz kiwi. Wszystkie dzieci miały soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Maluszki dokładnie umyły rączki, potem założyły fartuszki w których wyglądaliśmy jak prawdziwe kuchciki. Każdy dostał deskę do krojenia i plastikowy nożyk. Wszyscy przystąpiliśmy do krojenia soczystych owoców mając na uwadze zasady bezpiecznego posługiwania się nożykiem. Sałatka udała się, wyszła wspaniale! Dzieciaki z apetytem zjadały kolejne porcje tak pysznego deseru, który przecież same przygotowywały. Chętne dzieci doprawiały sałatkę smacznym i zdrowym miodem. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji. Jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowania organizmu.