Wycieczka do Straży Pożarnej

100_6086

W dniu 15.10.2015 r. przedszkolaki z grupy IV ,,Tygryski” gościły w Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej. Jednym z celów wycieczki było zapoznanie z codzienną pracą strażaka, poszerzenie tematyki związanej z bezpieczeństwem i poznawaniem różnych zawodów. W czasie spotkania dzieci mogły zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem używanym podczas gaszenia pożarów i ratowania ludzi z wypadków komunikacyjnych. Oglądali również przygotowania strażaków do akcji, przymierzali hełm i strój strażaka, poczuli się jak strażacy siedząc w wozie strażackim, słuchając syreny.
Bardzo dziękujemy Rodzicom z grupy: panu Mariuszowi Wiśniewskiemu, pani Marlenie Gawędzie, pani Elizie Relidzyńskiej i pani Zofii Hylickiej za pomoc w zorganizowaniu wycieczki.