„Plony naszej ziemi” – Dożynki 2015

DSC_0033

10  X  2015 roku, już po raz jedenasty, w naszej placówce odbyły się „Przedszkolne dożynki”. Tradycyjnie to dzień pełen emocji i wrażeń dostarczonych przez naszych milusińskich. Budzenie szacunku dla pracy rolników oraz ocalenie pięknej ludowej tradycji to główne cele naszej uroczystości.

Gospodarzami tegorocznych dożynek byli: Dyrektor A. Warwas, w-ce dyr J. Białek oraz w-ce dyr E. Chajduga. Natomiast gościem honorowym był prezydent miasta Skarżyska – Kamiennej Konrad Krönig, który to powitał dzieci miłymi słowami oraz słodkim poczęstunkiem.

Starostowie dożynek – przedszkolacy przekazali na ręce gospodarzy dożynkowy wieniec
i bochen chleba, upieczony z tegorocznych zbiorów. W uroczej dożynkowej scenerii dzieci zaprezentowały bogaty program artystyczny składający się z wierszy, piosenek oraz ludowych tańców. Maluszki bardzo stremowane swoim pierwszym występem ochoczo odtańczyły taniec ludowy „Koziorajka”. Dożynki uatrakcyjniły przygotowane stragany z różnymi smakołykami (wędliny, pieczywo, domowe ciasto). Tradycyjnie mieliśmy okazję usłyszeć zespół ludowy
z Grzybowej Góry „Grzybowianki”.

Tegoroczna uroczystość była okazją do zaproszenia i podziękowania sponsorom, dzięki którym nasze przedszkole wyremontowało dwie łazienki.
Podziękowanie kierujemy do:
Państwa M. M. Kępas, rodziców dziecka z grupy II Pani W. Jakóbowskiej , Pani B. Szumielewicz, Pani E. Wilga, Panu J. Wilga
właścicielom firmy GAZ- WOD WILGA S.A.
Pana M. Serka właściciela firmy FUH Max – materiały budowlane Pana P. Zalewskiego właściciela firmy Eko – Dom