Jesienna wyprawa do lasu

DSCN4835

28.10.2015 dzieci z oddziału II „Muchomorki” z nauczycielką Alą Mazur wybrały się na wycieczką do Nadleśnictwa Skarżysko.
Na dzieci czekał już Pan leśniczy Adrian Gros, który poprowadził wszystkich ścieżką edukacyjna po lesie. Las przywitał nas piękną jesienną pogodą, co sprawiło dzieciom dużo radości. Pan leśniczy opowiedział nam jak nazywają się poszczególne warstwy lasu i kto je zamieszkuje. Dzieci miały okazję odszukać drzewa iglaste i liściaste, podziwiać piękno kolorowych liści. Najwięcej frajdy przedszkolakom sprawiło szukanie grzybów, dzieci znalazły opieńki i muchomora. Pan leśniczy wyjaśnił wszystkim, że nie wolno zbierać ani niszczyć grzybów trujących. Kolejną atrakcją było obejrzenie wnętrza powalonego drzewa. Dzieci mogły zobaczyć korytarze wydrążone przez korniki.
Na koniec naszego spotkania wszystkie dzieci podziękowały Panu Adrianowi Gros za miłe spotkanie i ciekawe wiadomości.