Bezpieczny przedszkolak – spotkanie z policjantem

DSCN4125

Dnia 18.09.2015 r. na zaproszenie  nauczycielki Alicji Mazur i dzieci z grupy II Muchomorki przybyli do przedszkola policjanci z Komendy Powiatowej Policji.
Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego, oraz nauka bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Policjanci sprawdzili również wiedzę dzieci. Każde dziecko wiedziało, że przez ulicę przechodzimy po pasach i na zielonym świetle.
Szczególnym zainteresowaniem wśród przedszkolaków cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego. Następnie dzieci wspólnie z Panem policjantem przećwiczyły bezpieczne przejście przez pasy.
Uwieńczeniem spotkania była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu. Każde dziecko miało okazję usiąść na chwilę za kierownicą. Ponadto przedszkolacy mogli włączyć i posłuchać sygnałów policyjnej syreny.