Wycieczka do Starachowic

DSCN1814Dnia 9.06.2015r. grupa IV „Tygryski” wraz z Paniami wybrała się na wycieczkę autokarową do Starachowic. Już od samego rana nie mogliśmy się doczekać chwili wyjazdu. Choć pogoda nie dopisywała bo padał deszcz, wcale nas to nie zniechęcało, a wręcz przeciwnie!

Po śniadaniu już w pełnym przygotowaniu wyruszyliśmy do autokaru. Bezpiecznie zajęliśmy miejsca i hura!! – wyjeżdżamy! Naszą pierwszą atrakcją, która na nas czekała to przejażdżka „Starachowicką Kolejką Wąskotorową” – było to naprawdę nie lada przeżycie dla niejednego z nas. W czasie drogi byliśmy pod ogromnym wrażeniem, jednocześnie podziwiając wspaniałą przyrodę i bawiąc się.

W końcu dojechaliśmy do celu, tzn. Lipie. Na miejscu wśród leśnej ciszy i wspaniałego kompleksu przyrody mogliśmy sobie pozwolić na odrobinę swobody i zabaw w piłkę. Potem wiele radości dostarczały nam zabawy z chustą animacyjną. Było wspaniale i wesoło.

W drodze powrotnej z Lipie – Starachowice mieliśmy okazję zwiedzić „mini muzeum taboru kolejowego”. Korzystając z eksponatów, mieliśmy okazję, a także wielką frajdę przejechać się „drezyną” – to było naprawdę wspaniałe doświadczenie skorzystać z takiego środka lokomocji. Po wszystkich wrażeniach musieliśmy nabrać siły i zjeść posiłek w niezwykłych, biwakowych warunkach.

W Starachowicach zwiedziliśmy Muzeum „Przyrody i techniki”, gdzie mieliśmy przyjemność uczestniczyć w warsztatach modelowania z naturalnej gliny. To niezwykłe i ciekawe lekcje lepienia przedmiotów z takiego materiału. Naprawdę powstały wspaniałe prace!

W czasie zwiedzania muzeum przenieśliśmy się także w czasy cofnięte miliony lat wstecz. Znaleźliśmy się w prehistorii – gdzie poznawaliśmy początki powstawania życia na ziemi, pierwsze rośliny oraz istoty żywe, aż w końcu co to były dinozaury… To naprawdę pouczające doświadczenie i cenna lekcja historii. Był też czas na zakup pamiątek.

Nieco zmęczeni, ale bogatsi o dodatkową wiedzę, nowe wrażenia i doznania wróciliśmy do Przedszkola, gdzie czekali już na nas rodzice.