Przedszkolaki w szkole – „Łagodnie i bez lęku”

100420153453„Kubusie” w szkole – cykl spotkań „Łagodnie i bez lęku”. Spotkania przedszkolaków z gr III z uczniami klasy pierwszej szkoły podstawowej to cztery rodzaje różnorodnych zajęć przybliżających dzieciom szkołę i jej klimat a także panujące w niej warunki i stosowane metody pracy.

Podczas zajęć odbywających się w różnych pomieszczeniach szkolnych (sala lekcyjna, biblioteka, świetlica, sala gimnastyczna, stołówka) dzieci poznają budynek szkolny i teren wokół szkoły oraz uczą się i bawią w towarzystwie swoich szkolnych kolegów i ich nauczycieli.

Wspólne działania nauczyciela grupy przedszkolnej oraz nauczyciela klasy I szkoły podstawowej przynoszą korzyści wszystkim uczestnikom tych spotkań: przedszkolaki poznają środowisko szkolne, dzięki czemu pozbędą się lęku i niepewności, które często towarzyszą dzieciom w pierwszych dniach nauki w szkole, pierwszoklasiści w roli gospodarzy z dumą prezentują swoje umiejętności, nauczyciele w szkole poznają swoich przyszłych uczniów, dzięki czemu łatwiej będzie im zaplanować pierwsze dni wrześniowych zajęć, nauczyciele w przedszkolu przygotują swoich podopiecznych do podjęcia nauki w szkole.