Maluszki na pikniku przyrodniczym w Nadleśnictwie

DSCN356910.06.2015 „Słoneczka” wraz z nauczycielkami wybrały się na piknik przyrodniczy do Nadleśnictwa Skarżysko. W Nadleśnictwie przywitała wszystkich pani Milena Kępas -specjalista ds. edukacji leśnej, przewodnik naszej wyprawy.

Podczas spaceru ścieżką edukacyjną pani Milena zapoznała dzieci z tablicami informacyjnymi o tematyce: funkcje lasów, roślinność i mieszkańcy lasu, ochrona lasu. Dzieci obejrzały ogromnej wielkości owoce drzew wykonane z drewna, zagrały na leśnych cymbałach, skakały w dal. Największą uciechą dla przedszkolaków były zabawy na leśnej polanie. Po zabawie czekał na dzieci słodki poczęstunek i upominki.

Nadleśnictwo Skarżysko jest wspaniałym centrum edukacji leśnej, które polecamy wszystkim miłośnikom przyrody.

Dziękujemy mamie Karola za zorganizowanie tak wspaniałego i ciekawego spotkania.