Spotkanie ze sportowcem

1.2017Dnia 24.04.2015r. dzieci z oddziału IV „Tygryski” w ramach realizacji projektu „Przedszkole przyjazne aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania” w czasie zajęć spotkały się z ekspertem sportu Karolem G. Warto nadmienić, że zaproszony gość jest byłym absolwentem naszego przedszkola.

Na wstępie p. Karol przybliżył nam swoją karierę sportową, bo już od najmłodszych lat był pasjonatem sportu: piłki nożnej, hokeja na trawie, ping-ponga. Ostatnią dyscypliną, którą uprawia od kilku lat jest podnoszenie ciężarów. I o tej dyscyplinie z wielką pasją nam opowiadał, między innymi dlaczego zdecydował się na taki rodzaj sportu. Zapoznał nas z dietą, której musi przestrzegać, ale najważniejsze jest to, że spożywa dużo warzyw i owoców w różnej postaci: nabiał oraz produkty bogate w białko. Dieta ta pomaga mu w utrzymaniu odpowiedniej postury i masy mięśniowej, ważnej w tej dyscyplinie sportu.

W następnej kolejności przybliżył nam tajniki podnoszenia ciężarów. Pokazał sprzęt niezbędny zawodnikowi, który startuje w zawodach: pas, opaski na kolana i nadgarstki, „magnezja”, uzasadniając dlaczego jest on tak ważny i niezbędny dla ciężarowca.

My także mogliśmy się poczuć „ciężarowcami” pod okiem p. Karola. Przemek K. założył pas, opaski, przyjął postawę zawodnika i sztanga powędrowała w górę. Brawo! Przemek, twój pierwszy sukces! Na zawodach zająłbyś na pewno czołowe miejsce. Potem kolejno przymierzaliśmy pas, smarowaliśmy dłonie „magnezją” i próbowaliśmy swoich sił. Szło nam całkiem nieźle.

Na zakończenie mogliśmy podziwiać trofea p. Karola: medale, puchary, dyplomy, które zdobył na zawodach w różnych rodzajach swojej dyscypliny sportowej. Kto wie, może
w przyszłości ktoś z nas także zostanie ciężarowcem?

Na pożegnanie nasz gość zachęcał nas do prowadzenia zdrowego stylu życia oraz do aktywnego uprawniania sportu.