Dzień Niezapominajki

DSC_0586W dniu 15 maja 2015 roku w naszym przedszkolu odbyły się coroczne obchody Dnia Polskiej Niezapominajki pod hasłem „Śpiewaj z wiosną”. O dziewięciu już lat jest ono stałym punktem w kalendarzu naszych uroczystości, bo niezapominajka – to symbol pięknej polskiej przyrody.

Spotkanie odbyło się na Sali gimnastycznej, pięknie udekorowanej niebieskimi niezapominajkami oraz słoneczną dekoracją wykonaną przez p. Alę i p. Małgosię. Dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko i czuły się dumne mogąc uczestniczyć w tej pięknej uroczystości. Przedstawiony scenariusz, podczas którego dzieci wspaniale się bawiły pozwolił na rozwijanie w nich wrażliwości estetycznej, muzycznej a przede wszystkim kształtował postawy proekologiczne. Zorganizowany został konkurs na wykonanie piosenki przyrodniczej przez dzieci ze skarżyskich przedszkoli.

Wszyscy mogliśmy podziwiać występy przedszkolaków oraz ich piękne i barwne – niczym kolory wiosny, stroje. Honorowymi gośćmi naszej uroczystości byli; przedstawiciel Nadleśnictwa Skarżysko, dyrektorzy skarżyskich placówek oświatowych oraz bardzo liczne grono Rodziców.

Uroczystość zakończył koncert Zuzanny Kręcisz – uczennicy Państwowej Szkoły Muzycznej im. Z. Nosowskiego w Skarżysku. Przedstawiła ona utwory muzyczne wykonane na flecie poprzecznym. Wszyscy mali artyści otrzymali dyplomy oraz gratulacje rąk dyrekcji Zespołu Szkół Publicznych nr 1 wraz z wyrazami podziękowania za wspaniałe występy.