Wielkanocne spotkanie z rodzicami w gr. III

DSCN0278Nasze przedszkole bardzo ceni sobie możliwość aktywnej współpracy z rodzicami. Zajęcia otwarte pozwalają rodzicom poznać środowisko w którym przebywa ich pociecha, warsztat pracy nauczyciela, zasady prowadzenia zajęć, czyli codzienny świat przedszkolaka niejako od kuchni. Wśród rodziców największym powodzeniem cieszą się jednak te zajęcia, w których mogą bezpośrednio uczestniczyć.

Święta Wielkanocne to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Tuż przed Wielkanocą i w grupie III „Kubusiów” nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji.

Właśnie z tej okazji zaprosiliśmy Rodziców na zajęcia otwarte, na których poznawaliśmy tradycje i zwyczaje świąteczne oraz przygotowywaliśmy ozdoby świąteczne. Na zajęciach przedszkolaki przy pomocy Rodziców, wykonały piękne, kolorowe wielkanocne pisanki.

Miła atmosfera, brak pośpiechu, bliski kontakt nauczyciela z rodzicami sprawiły że wspólnie spędzony czas minął stanowczo za szybko…

Te warsztaty były nie tylko wspaniałą lekcją poznawania tradycji ludowych, ale przede wszystkim służyły integracji dzieci i rodziców we wspólnych działaniach.