Obchody Dnia Marchewki w grupie „Słoneczka”

DSCN2999W dniu 17.04.2014 maluszki wraz ze swoimi paniami obchodziły Dzień Marchewki. Tego dnia wszystkie dzieci ubrane były na pomarańczowo, a na głowach miały marchewkowe czapeczki. Biletem wstępu na uroczystość było przyniesienie marchewki i jabłka.

Podczas pogadanki dzieci dowiedziały się jakie ważne wartości odżywcze posiada marchewka i dlaczego należy ją jeść w różnej postaci. Maluszki bawiły się przy muzyce na polu marchewkowym, a następnie tańczyły przy piosence „Urodziny Marchewki”.

Jak przystało na dzień marchewkowy – były także zabawy i konkursy z marchewką w roli głównej – np. zrobienie postaci z marchewki i jabłka, kto najszybciej zje marchewkę. Następnie pod czujnym okiem pani Grażynki dzieci pomagały robić sok marchewkowo – jabłkowy, który potem wypiły. Kulminacyjnym punktem uroczystości było wykonanie gigantycznej marchewki z bibuły.

MARCHEWKOWY DZIEŃ był wyjątkowy bo radosny i zdrowy.