Zielony ogródek

010420153397Wraz z początkiem marca zaczęliśmy przygotowywać się do nadejścia długo wyczekiwanej wiosny. Chcąc przyśpieszyć jej przyjście dzieci z grupy III „ Kubusie” postanowiły założyć w sali zielony ogródek. Zgromadziliśmy najpierw potrzebne przybory (pojemniczki, doniczki, konewki), ziemię i nasionka.

Przed przystąpieniem do pracy poznały warunki potrzebne roślinkom do wzrostu. Następnie w małych grupkach siały rzeżuchę, rzodkiewkę, pietruszkę oraz sadziły cebulkę na szczypiorek, fasolę oraz ziemniaczki. Po zasianiu i podlaniu nowalijki zostały umieszczone w kąciku przyrody, a dzieci muszą teraz pamiętać o ich podlewaniu oraz obserwować ich wzrost. Kiedy wyrosną będą źródłem witamin na kanapkach.

Odtąd każdego dnia będziemy wypatrywać pierwszych kiełkujących roślin. Ciekawe, jaka roślinka pojawi sie jako pierwsza…