Zabawa karnawałowa

DSCN2336Jest karnawał.
W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara, strojów pięknych co nie miara.
Niech się bawią duzi, mali
zgromadzeni na tej sali.

Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli. Jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe.

W dniu 31 stycznia 2015r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Wszystkie przedszkolaki już od rana były podekscytowane czekającą ich zabawą. Dzieci założyły swoje stroje balowe i zmieniając się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, batmanów, piratów i policjantów wraz z rodzicami przybyły ochoczo do przedszkola. Rozpoznać dzieci było niezwykle trudno.

Przedszkolaki piękne stroje miały i do świata bajek zapraszały. Pan Dyrektor wesołej zabawy pożyczył i nasz tegoroczny bal otworzył. Wesoło w przedszkolu, słychać było skoczne nutki. Wystrój sal wprowadzał w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim tym zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci. Rodzice wykonywali pamiątkowe zdjęcia, które pięknie uwieczniały wesołe minki swoich milusińskich.

W czasie balu dzieci mogły napić się soku oraz skosztować pysznych ciast przygotowanych przez rodziców. Dorośli zaś chętnie i ze smakiem wypijali kawę i herbatę. W jednej z sal odbywała się loteria fantowa. Spośród wielu zgromadzonych zabawek; gier, pluszaków, każde dziecko za symboliczną opłatą mogło wzbogacić się o nową pamiątkę z przedszkolnego balu. Zebrane fundusze zostaną przekazane na potrzeby przedszkola.

Przedszkolaki poprzez zabawę rozwijały umiejętności współżycia i współdziałania w grupie. Rozwijały śmiałość w kontaktach z rówieśnikami, umacniały wiarę we własne możliwości, wzmacniały poczucie własnej wartości. Bal dostarczył wszystkim wiele radości. Do domów wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni – już teraz gromadzą pomysły na następne karnawałowe przebrania.