Owocowe babeczki i rożki

DSCN2275Owocowe babeczki i rożki – wspólne działania dzieci i rodziców z grupy „Słoneczek”

30. 01. 2015 dzieci z grupy I ” Słoneczka ” wraz z panią Alą i Grażynką zorganizowały zajęcia kulinarnie na, które zaprosiły rodziców.

Na początku dzieci w formie zagadek rozpoznawały owoce. Następnie rodzice umyli owoce i obrali ze skórki. Kolejny etap należał do dzieci, które najpierw umyły ręce a następnie usiadły przy stolikach i przy pomocy noża kroiły owoce. Rodzice bacznie obserwowali i pomagali w krojeniu.

Następnie dzieci napełniały babeczki i rożki owocami i galaretką i poczęstowały rodziców.Chłopcy nakryli obrusami stoliki i rozłożyli widelczyki i rozpoczęła się wielka uczta. Kolorowy deser i samodzielne przygotowanie zachęcił dzieci do jedzenia owoców.

Dziękujemy rodzicom, że tak chętnie uczestniczą w naszych zajęciach. Już niedługo znów się spotkamy.