Dzień Kota – wesołe zabawy maluszków i gimnazjalistów

DSCN2424Dzieci z oddziału I „Słoneczka” już po raz kolejny spotkały się z uczniami Gimnazjum nr 1. W dniu 10.02.2015 małe i „duże” maluchy obchodziły „Światowy Dzień Kota”.

W dniu święta kotów, od samego rana panowała w przedszkolu radosna atmosfera, bowiem przedszkolaki na twarzach miały wymalowane piękne czarne noski i wąsiki a na głowach kocie uszy.

W tym dniu uczniowie koła teatralnego „Alter Ego” przygotowały przedstawienie o kotku, który niezdrowo się odżywiał. A następnie wspólnie z maluszkami przedstawili inscenizacje wiersza S. Jachowicza ” Chory kotek”.

Nie zabrakło również wesołych kocich zabaw i konkursów, takich jak: inscenizacja piosenki „Kotki dwa” wydzieranka białego i czarnego kota, kolorowanie kota przez dzieci z oddziału II. Wielką radość sprawił przedszkolakom konkurs „Głodny kota”, podczas którego przedstawiciele przedszkola i gimnazjum musieli wypić ulubiony przysmak kotów czyli mleko z talerzyka języczkiem.

Uroczystość bardzo podobała się przedszkolakom. Organizatorki spotkania pani Ala Mazur, Grażyna Rokita i Asia Łyjak mają nadzieję , że dzień ten na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Serdeczne podziękowania otrzymują „duże maluchy” z Koła Teatralnego „Alter Ego”
Krzysztof Kasiński, Julia Jankowska, Wiktoria Kilian, Ola Andre (2c)
Wiktoria Wójcik, Laura Paz Plucner (3d)
Wiktoria Zarzycka, Damian Ślusarczyk (1a)