Skrzydlaci przyjaciele zza okna – spotkanie z leśnikiem

DSCN1966W styczniu 2015 w grupie I „Słoneczka” gościł pan Adrian Gros leśnik z Nadleśnictwa Skarżysko. Tematem spotkania było „Pomagamy ptakom przetrwać zimę”.

Pan leśniczy zainteresował dzieci swoimi opowieściami o ptakach wykorzystując różne ilustracje, obrazki oraz eksponaty ptaków. Dzieci w formie zagaduj zgaduli rozpoznawały i nazywały ptaki wróbla, sikorkę, gila. Pan Adrian wyjaśnił dzieciom jak ważną rolę odgrywa dokarmianie ptaków zimą. Dzieci dowiedziały się jakim pokarmem należy karmić ptaki obejrzały nasiona, kule tłuszczowe.

Na zakończenie maluszki kolorowały drewniane ptaszki a w nagrodę otrzymały odblaski w kształcie zwierząt leśnych.

Bardzo dziękujemy za tak interesujące spotkanie, które przyczyniło się do poszerzenia wiedzy na temat ptaków.