Wizyta policjanta w grupie maluszków

20141022_095804W grupie I „Słoneczka” nauczycielki Alicja Mazur i Grażyna Rokita zorganizowały spotkanie z panem policjantem Grzegorzem Mamlą z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku- Kam.

W ramach realizacji treści dotyczących bezpieczeństwa dzieci dowiedziały się w jakich miejscach należy przechodzić przez ulicę. Pan policjant wyjaśniał dzieciom sposób przechodzenia przez przejście dla pieszych, oraz przez przejścia wyposażone w sygnalizację świetlną.

Następnie policjanci wraz z maluszkami wyszli na ulicę gdzie w praktyczny sposób przećwiczyli prawidłowe przechodzenie przez jezdnię.

Duże zainteresowanie u maluszków wywołało umundurowanie i wyposażenie policjanta szczególnie policyjny lizak, kamizelka odblaskowa.

Największą atrakcją była możliwość obejrzenia radiowozu, wypróbowania sygnałów dźwiękowych i „kierowanie” pojazdem.

Ten dzień „słoneczka” na pewno zapamiętają na długo.