VII Skarżyski Przegląd Pieśni Patriotycznej

IMG_0055W czwartek 13 października w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej ” Przyjaciele Kubusia” brały udział w VII Skarżyskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej im. Generała Antoniego Hedy „Szarego”  – „Z Pieśnią Do Niepodległej”.

Przegląd ma za zadanie m.in. popularyzować pieśni patriotyczne wśród młodego pokolenia i postawy patriotyczne. Ma być również świadectwem pamięci o generale Antonim Hedzie „Szarym”.

Naszą placówkę reprezentowały dzieci z gr III w składzie: Zosia Lipiec, Marcel Wolski, Gabrysia Adamczyk, Antoś Adarczyn, Kubuś Gołacki, Izabela Szmidt, Gabrysia Kołomańska, Kasjan Bączek, Wiktor Kaleta i Nikola Biesaga. ” Kubusie”zaprezentowały piosenkę pt.” Jestem Polką i Polakiem”.

Za występ otrzymały gromkie brawa. Każdy uczestnik otrzymał również maskotkę i czekoladę, a przedszkole – pamiątkowy dyplom.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu wyprawy do MCK-u.