Spotkanie z leśnikiem w grupie maluszków

DSCN131831 października 2014 grupę Słoneczek odwiedził pan leśnik Adrian Gros z Nadleśnictwa Skarżysko.

Celem tego spotkania było zapoznanie dzieci z życiem wiewiórki i jeża. Dzieci oglądały ilustracje i dowiedziały się jak wiewiórka przygotowuje się do zimy, jakie są jej ulubione przysmaki i gdzie gromadzi zapasy. Maluszki obejrzały obrazki przedstawiające jeża, który przygotowuje się do snu zimowego. Dodatkową atrakcją były przyniesione przez leśnika eksponaty zwierząt leśnych wiewiórki i jeża.

Przedszkolaki z uwagą przysłuchiwały się opowieściom oraz dzieliły się własnymi doświadczeniami. W ramach podziękowania dzieci pokazały wykonane przez siebie jeże i zaśpiewały piosenkę o jeżyku i wiewiórce. Pan leśnik podarował dzieciom zakładki do książek z postaciami zwierząt.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Adrianowi za to że chętnie odwiedził nasze przedszkole i podzieli się swoją wiedzą z dziećmi.