Wizyta w Straży

Obraz 18623 września dzieci z grupy III „ Przyjaciele Kubusia Puchatka” miały przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. W tym celu została zorganizowana wycieczka autokarowa do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Dzieci mogły obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki. Z wielkim zaciekawieniem wysłuchały pogadanki o akcjach ratowniczo- gaśniczych. Miały możliwość wejścia do wozu strażackiego, przymierzenia hełmu strażaka, dodatkowo każdy mógł potrzymać wąż strażacki.

Wszystkie dzieci dokładnie wiedzą jaki jest numer alarmowy do straży pożarnej. Po takiej wycieczce wszystkie dzieciaki zgodnie przyznały, że ten zawód bardzo im się podoba, a niejedno dziecko w przyszłości chciałoby pracować w Straży.

Oto zdjęcia upamiętniające te chwile.