Muchomorki przygotowują witaminowe szaszłyki

100_4556 - KopiaW ramach programu „Przedszkole przyjazne żywieniu i aktywności fizycznej” dzieci z grupy II wzięły aktywny udział w działaniach promujących zdrowe odżywianie.

„Witaminowe szaszłyki” – to pierwsze zajęcia kulinarne w tym roku szkolnym, które odbyły się 26 września. Zadaniem każdego dziecka było wykonanie szaszłyka z wybranych owoców. Dzięki pomocy eksperta p. Ani – kucharki przedszkolaki utrwaliły sobie wiadomości dotyczące walorów zdrowotnych owoców.

Kolejnym zajęciem w ramach programu było wspólne wykonanie soku z marchewki z użyciem sokowirówki. Dzieci obserwowały pracę pani, która przypomniała o zakazie samodzielnego korzystania z urządzeń elektrycznych. Następnie odbyła się degustacja soku – każde dziecko otrzymało kubeczek jednorazowy z sokiem. Przedszkolaki opowiadały o swych wrażeniach smakowych.

Dzieci już wiedzą, że świeży sok z marchwi to źródło cennych witamin.